Ну от і фінішна пряма. Цей тиждень буде дуже емоційним, тож запасіться носовими хусточками. Поділ на дні цього тижня такий же умовний, як і попереднього. Починаємо без зайвих передмов.
ДЕНЬ 1. ХОБІ
Що ви любите? Малювати, шити, в’язати, гачкувати, ткати, робити прикраси, посуд, гончарство, створення колажів і мудбордів, макраме, квілінг чи декупаж. Чим би ми не захоплювалися, це завжди супроводжується цілою горою дрібних речей. Тут головне правильна організація. Тому план дій простий:
- Викидаємо все, що вийшло з ладу (зламані інструменти, засохлі фарби тощо)
- Продумуємо організацію для справних інструментів та матеріалів
- Розкладаємо так, щоб все було в користуванні і не загубилося в дальніх шухлядах.
Якщо ж ви колекціонер, то мені здається, що основна мета колекції не володіння, а постійне споглядання. Тому особиста колекція, як ніщо інше, має бути ідеально організована в альбомах чи на полицях. Дуже легко зрозуміти: велика кількість однотипних речей це колекція чи непотріб. Варто лише глянути як ці речі складені і чи складені взагалі. Тому, чесно перед собою, даємо відповідь на питання: “Чи дійсно мені потрібні всі ці речі, чи я просто шкодую їх викинути?”
ДЕНЬ 2. СВЯТКОВІ ДЕКОРАЦІЇ
Знаю-знаю. Свята закінчилися і дуже не хочеться витягати ялинкові прикраси влітку. Але все ж спробуємо. Якщо ж у нас все чемно лежить в коробках запаковане на верхніх полицях комори, то беремо папірець, пишемо на ньому “Спочатку розібрати”, і клеємо на видному місці. Після цього чесно собі обіцяємо, що в грудні, перед тим як прикрашати ялинку, ми дістанемо все з коробок, розберемо що треба, а що ні, позбудемося зайвого, а тоді прикрасимо дім лише улюбленими декораціями.
Але краще зробіть це зараз і напишіть на листочку перелік того, що треба замінити чи докупити і покладіть зверху в коробку. Тоді до святкового періоду все буде готове.
ДЕНЬ 3. СЕНТИМЕНТАЛЬНІ РЕЧІ
Що це? Подарунки, відкритки, валентинки, карти з подорожей, магніти, всілякі промоційні штуки, брелки, м’які іграшки та інші дуже необхідні речі, що завжди асоціюються з приємними спогадами.
Частіше всього це подарунки. Як викинути?!?!! Хтось витрачав свій час. Вибирав їх з любов’ю. З думкою про мене. Ну судячи з того, що більшість речей валяються не розпаковані, або в дальніх ящиках, то поганенько ті люди думали. Я сподіваюсь все популярнішими стануть списки подарунків. Це так чудово отримувати те, чого дійсно хочеться. А ще крутіше дарувати щось необхідне і бачити як людина користується твоїм подарунком.
Основна задача подарунку – бути подарованим. І все.
Ви прийняли подарунок – місія виконана. І що буде з ним далі, це ваша справа. І не потрібно тримати метрового плюшевого ведмедя, бо його подарувала тітка і вона образиться, коли прийде в гості і не побачить його. Моя думка така: після того, як ви взяли в руки подарунок, він стає вашою влясністю. А хто в праві розповідати нам, як розпоряджатися нашими речима?
Шкільні дипломи, свідоцтва, валентинки, записки та листи від колишніх коханих, які не те, що забули про ці листи, а може вже і про вас забули, шкільні переписки і моє улюблене – колекція шкільних зошитів та щоденників за всі 10 (чи скільки там зараз) років навчання – все це непотріб. Ніколи не розуміла чим послуговуються люди, які це збирають. Здавайте все це в макулатуру, а собі залиште приємні спогади.
ДЕНЬ 4. ФОТОГРАФІЇ
Ну вже в край знахабніла! Фотки то тобі чим не вгодили? А чим я пообкладаю цьоцю з Канади, як вона приїде, якщо всі альбоми викину?
Та лишайте ви собі свої альбоми. Якщо любите розглядати фото в гарних альбомах і тримаєте їх на видному місці, то будь ласка. Просто викиньте розмиті фото, однакові фото, ті, що не подобаються і ті що є і роздруковані і в цифровому форматі. Ага, прийдеться зробити вибір)
Якщо ж готові позбутися фізичних фото, то просто оцифруйте улюблені для історії і організуйте їх в цифровому просторі.
ДЕНЬ 5. ВЛАСНА КАТЕГОРІЯ
Можливо у вас є домашні улюбленці, тоді саме час організувати їхню їжу, засоби по догляду та іграшки.
Якщо ви власник авто, тоді варто звернути увагу та багажник, кишеньки в кріслах (і під кріслами, якщо все настільки запущено) і численні відділи між передніми сидіннями і під торпедою. І ще є одне місце, де в авто царює хаос – рукавична скринька або рукавичний ящик. Спантеличені що це? Так, це всім відомий бардачок. Саме для рукавиць колись був придуманий цей ящик (звідси і назва). Бардачок походить від слова бардак (українською – безлад). Хтось готовий називати цей ящик “безладничком”? Як справжні мінімалісти, ми проти безладу, та й звучить так собі, погодьтеся.
Також в авто не забудьте переглянути і оновити аптечку та вогнегасник.
Просто пройдіться по своєму вже ідеально чистому дому і знайдіть щось, про що ми забули.
ДЕНЬ 6. БОНУС. ДУМКИ
Якщо любите порпатися у своїх думках, спілкуватися з внутрішньою дитиною, пробачити щось комусь, то от вам додатковий “день”. Можете влаштувати “цифровий детокс” чи провести день на природі наодинці зі своїми думками. Тут вже жодних систем і структур. Просто пропозиція.
Це дуже особистий момент. Зізнаюся чесно, я його вношу в наш список лише через те, що комусь він може знадобитися. Я не вважаю, що це питання розхаращення одного дня чи навіть тижня, в рамках нашого виклику.
Такими речами потрібно займатися на постійній основі і підчищати думки так само, як ввечері зачищати поверхні від розкиданих за день речей. Не можна давати нагромаджуватися великим купам.
Ну от і все. 6 тижнів, 30 категорій і ви мінімаліст. Ну звичайно ж ні) Я вже більше року підчищаю хвости, не можу навести лад в цифровому просторі і постійно знаходжу що би то продати. Головне пам’ятайте 2 речі:
- Ви самі вирішуєте чого позбуватися, а чого ні.
- Ви самі вирішуєте що для вас мінімалізм. Немає єдиного визначення.
Напишіть, будь ласка, в коментарях чи хоч хтось розібрав #життяпополичках? Пишіть навіть якщо ви розібрали лише одну категорію. Чи декілька. Просто відгукнися та одна людина, що пройшла зі мною весь цей шлях. Коли я починала, то не думала, що описати все це буде набагато складніше, ніж зробити. Якщо я про щось забула, або просто є питання, вільно пишіть мені у будь-який зручний вам спосіб.