Тотальне розхаращення. Тиждень 1. Гардероб

Ну що стартуємо? Зупинка номер один – гардероб. Сюди входять: одяг, білизна, взуття, сумки та гаманці, аксесуари та навіть косметика. Тобто все, що створює ваш особистий образ та стиль.

Спочатку розповім про те, як все буде відбуватися:

  1. Беремо одну категорію. Кожну категорію розбиваємо ще на шість підкатегорій – по одній на день. Так, щоб роботи було по трошки на кожен день, а в неділю відпочити і нагородити себе за чудовий результат.
  2. Вигрібаємо всі речі з обраної категорії в одну величезну купу на столі або на підлозі. Бо одягу у всіх багато, правда? Отак прямо йдемо по всьому дому і збираємо речі в шафі, в коридорі, в спальні, і навіть в ванній і на кухні. Всі-всі закутки перегляньте.
  3. Передивляємося кожну річ по черзі і залишаємо лише ті речі, які нам дійсно необдхідні і від яких ми отримуємо справжнє задоволення.

 

ДЕНЬ 1. СУМКИ ТА ГАМАНЦІ

 

Сумки валяються по всьому дому, а от що в них знаходиться? Часом можна віднайти такі речі, що й сам диву дивуєшся, що в тебе таке є. Чого тільки вартує знайти щось, що так давно шукаєте (правда, зазвичай, це “щось” вже не потрібне на момент знахідки). А хто пам’ятає цю дитячу радість від несподівано знайденої купюри. Така собі непланована заначка.

Так от збираєте в одному місці всі свої сумки, торбинки, клатчі, косметички, гаманці. Все-все. І великі і малі. Далі витрушуєте весь їх вміст. Всі монетки, використані квиточки, пакетики, жуйки і зашмаркані серветки – все геть.

Після того, як ви почистили сумки, добре подумайте чи всі вони вам потрібні. Можливо, цю синю торбинку ви вже рік не брали в руки, а в цього яскраво-жовтого рюкзака протерлася кишеня і відірвалася ручка. А може зовсім і не потрібні 4 сумки-бананки і три рюкзаки.

У мене вийшло наступне:

  1. Маленька базова сумочка через плече (її також можна зробити поясною при потребі)
  2. Невеличкий рюкзачок для міських вилазок і робочих буднів (головне, щоб вліз ноутбук і блокнот)
  3. Більший рюкзак для днів, коли треба запхати півквартири із собою, або для коротких дводенних подорожей
  4. Велика літня сумка-шопер яскравого кольору
  5. Тканяний літній рюкзачок (його ж використовую для походу на пляж)

Окремо живуть валізи. Їх в нас три. Не тому, що нам стільки треба, просто колись вигідно купили такий набір перед довгою подорожжю, а тепер обираємо необхідну, залежно від тривалості поїздки. Вони в нас зручно живуть одна в одній. Так само зберігаю і косметички.

 

Дуже зручно зберігати сумки одну в одній. І місця займають менше, і форму тримають.

 

Не забудьте також перебрати ваші багаторазові торби і торбинки для покупок. У мене для них є окремий ящик в коридорі. Дуже зручно – взяв і пішов 😉

Залишились гаманці. Я, чесно, не бачу потреби у більш ніж одному гаманці, але всі ми різні, тому залишайте стільки, скільки принесуть вам щастя.

Витягаємо все із гаманця. Чистимо його кишеньки і протираємо зі всіх сторін. Уважно розбираємо весь вміст і викладаємо все зайве: використані квиточки на проїзд у громадському транспорті, чеки, непотрібні бонусні картки, протерміновані банківські картки тощо. Монетки відправляємо в окрему кишеньку або в дитячу скарбничку.

Рекомендую взяти за звичку передивлятися вміст сумки і гаманця, хоча би раз на тиждень. Це вам добряче полегшить життя.

ДЕНЬ 2. ОДЯГ

 

Кажуть, одягу позбуватися найлегше. Ми часто його оновлюємо, постійно купуємо щось нове модняче, що потім залежується в шафі на довгі роки. Я зараз не говорю про тих людей, котрі купують супер якісні речі, продумують кожну покупку, формують капсульний гардероб чи добре знають свій стиль. Все це рівень “гуру” і окрема тема для розмови.

Крок 1 Перебираємо

Найлегше одяг розбирати по категоріях: верх (топи, блузи, сорочки, футболки, светри), низ (брюки, джинси, спідниці), верхній одяг (в тому числі кардигани), плаття та комбінезони.

Отже, тут все працює по простому принципу. Обираємо одну категорію, до прикладу, низ. Витягаємо на велику поверхню (ліжко або підлога) всі брюки, штани, джинси та спіднички. І розкладаємо весь одяг по купках: залишаю, вагаюсь та позбуваюсь.

Беремо кожну річ у руки і питаємо себе чи настільки ми її любимо, щоб залишити жити у себе а гардеробі.

Варто відповісти на два прості питання:

  1. Чи подобається вам ця річ сама по собі (колір, крій, якість)?
  2. Чи відчуваєте ви себе впевнено та комфортно, коли одягаєте цю річ?

Якщо обидві відповіді так, то сміливо кладемо в купку “Залишаю”

Якщо хоча б одна відповідь ні, або є якісь сумніви, або річ ніби подобається, але чомусь, коли підбираєте одяг на день, то рука до нeї не тягнеться, то такі речі відправляємо в купку “Вагаюсь”.

 

ВАЖЛИВО: не зловживайте цією категорією. Часто сумніви можна переплутати зі страхом або небажанням позбуватися речей. Будьте чесні перед собою.

 

Якщо ж річ стара, пошкоджена і не підлягає ремонту, розтягнута, або просто ви двічі відповіли НІ на вищезгадані питання, то сміливо відправляємо річ в категорію “Позбуваюсь”

spring-declutter-clothing

Крок 2. Що далі?

Все, що ми вирішили залишити розкладаємо по місцях. Вішаємо на вішаки або складаємо на полиці чи в ящики. В книжці Марі Кондо детально розписує як і що складати, але все це індивідуально. Не зі всім я згідна, але вертикальний спосіб складання речей мені припав до душі. Так усі речі на виду і ні про що не забувається.

Ось тут можете подивитися про цей метод 

Як би ви не складали є один головний принцип: у всього має бути свій дім. Коли футболка завжди в одному й тому ж місці, ваша голова ніколи не буде зайнята її пошуками.

 

Головний принцип – всьому своє місце!

 

Все, в чому є сумніви, складаємо в один мішечок чи коробку і ховаємо подалі від очей. Якщо на протязі півроку про ці речі ніхто не згадав, сміливо позбуваємося, не заглядаючи в середину. Враховуємо сезонність. Якщо навесні в коробку “Вагаюсь” потрапила термобілизна, то варто дочекатися зими, щоб зрозуміти чи залишати її, адже потреби в ній влітку точно не буде.

Усе, що потрапило в коробку “Позбуваюсь” має покинути наш дім. Кажемо велике “Дякую” за спільно проведний час і геть з очей. Варіантів куди подіти непотріб багато, головне не в смітник. Якщо річ в гарному стані, то спробуйте продати або віддайте на благочинність. Я напишу окрему статтю про те, як розумно позбутися речей.

Завтра наведемо лад із білизною, якщо встигнете з одягом) Не поспішайте. Головне зробити все до кінця, а не встигати за графіком. Наступні категорії будуть не такі великі, тому можна на одяг витратити більше часу.

 

ДЕНЬ 3. БІЛИЗНА

 

Сьогодні буде дуже коротко. По суті, це продовження попереднього дня. Принцип той самий, та й від шафи далеко відходити не треба.

Витягаємо всі бюстгальтери, труси, шкарпетки та колготки. Все це перебираємо по тому самому сценарію, що і з одягом. Дівчатка, ми ж все-таки дівчатка, під одягом має бути все так само привабливо, як і ззовні, якщо не більше 😉 Тому, всі незручні та зношені бюстгальтери в топку. Туди ж діряві труси та колготки зі стрілками. Навіть в голову собі не пускайте думок типу: “Та зашию колготки і під штани буду вдягати”. А як прийдеться ті штани десь зняти? Тут взагалі не має бути категорії “вагаюсь”. Або лишаємо або позбуваємося.

Не знаю, чи мене читають чоловіки, але все ж напишу. Я не знаю хто придумав твердження про те, що чоловік має бути трішки симпатичнішим за мавпу, але я б ту людину вбила. Любі чоловіки, хоч вся ваша білизна це труси і шкарпетки, але нехай вони будуть без дірок і не валятимуться по усьому дому.

От і все на сьогодні. Все ще лишаємося в межах гардеробу, тому не поспішайте, часу достатньо.

 

ДЕНЬ 4. ДОМАШНІЙ ОДЯГ ТА ПІЖАМИ

 

Хто уважний, той помітив, що в попередніх двох днях я пропустила ці категорії. Зазвичай, саме домашньому одягу ми приділяємо найменше уваги. Я не знаю хто придумав ходити перед найріднішими і найголовнішими в твоєму житті людьми в найгіршому одязі, але він явно був неправий. Що ми носимо вдома: тут вже плямка, тут розтягнулося, колір виправся, о ні дірка! На люди вже не вдягнеш. Там, назовні, треба справляти враження, а вдома мене і так всі люблять.

Я протестую! Все це неправильно! Єдине виправдання – скрутне фінансове становище. Тут вже не поперебираєш. Ну і звичайно не потрібно вдаватися в крайнощі. Маленька плямка-крапочка не причина викидати річ.

Тому, чесно (самі із собою) сортуємо домашній одяг та піжами по тому ж принципу, що й одяг.

Мій ланцюг використання одягу такий (у випадку, коли я не віддаю одяг):

  1. На вулицю
  2. Вдома
  3. На село
  4. Шматка 🙂

 

ДЕНЬ 5. ВЗУТТЯ ТА АКСЕСУАРИ

spring-declutter-shoes

Якщо ви взуттєвий маньяк як Кері Бредшоу, то вам сьогодні буде складно. Якщо ви не в курсі, хто така Кері Бредшоу, то ось вам прості критерії за якими ми сортуємо взуття. Не забуваємо спочатку зібрати в одному місці взуття з усього дому.

Взуття яке ми залишаємо:

  1. Люблю цю пару і носитиму навіть якщо з’явиться дірка.
  2. Ця пара в гарному стані: нічого не зламалось, не порвалось і не протерлось. Ура, ще один сезон без обновок!
  3. Все в порядку, лише треба оновити устілки та шнурівки. Біжу в магазин!
  4. Тут зламаний замок, роздерся шов, або протерлась підошва, але я можу все це відремонтувати в майстерні.
  5. Стан хороший, але є плями з якими справиться хімчистка.

Взуття, якого ми позбуваємося:

  1. Я не ношу це взуття, не зважаючи на стан. Ну не тягнеться рука і все.
  2. Стан хороший, але взуття не зручне. Здоров’я моїх ніжок перш за все!
  3. Взуття в поганому стані і ніякий майстер не допоможе.
  4. Все було б добре, але хімчистка не справилася з цією плямою 🙁

Якщо взуття в гарному стані, то його можна продати або віддати знайомим чи потребуючим. Якщо стан не товарний, спробуйте покласти біля смітника. Можливо і за таке взуття хтось буде вдячний.

Тепер аксесуари. Збираємо по всьому дому: годинники, окуляри, ремені, біжутерію та  ювелірні вироби. І повторюємо ті самі дії знову і знову. Все, що не до душі або зламане і не підлягає ремонту, геть.

spring-declutter-watches

Звичайно, якщо в улюблених окулярів відлетіло вушко, то варто віднести їх в майстерню. Якщо модний ремінь замалий чи завеликий, то просто треба зробити зайву дірку (оце так новина!). А справно працюючому годиннику завжди можна замінити пошарпаний ремінець. Усе це складаємо в коробочку і ставимо біля виходу. Я зараз не жартую. Це для того, щоб воно було на виду коли ми йдемо з дому. Раптом саме сьогодні наш маршрут пролягатиме повз оптику. А якщо, протягом двох тижнів, вміст коробки у повному складі залишився вдома, то подумайте ще раз чи всі ці речі вам потрібні. Або краще позбуватися без роздумів.

А ще, якщо загубилась одна сережка з пари, в деяких випадках, її можна перекваліфікувати в сучасний тренд “моносережка”.

 

Завтра останній день першого тижня. Займемося косметикою.

Ну що, справляєтеся? Діліться своїми результатами в коментарях чи соцмережах #життяпополичках



Вам також може сподобатись:


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *